O mnie

… Bóg zamykając przed nami drzwi, zostawia uchylone okno …

Urodziłam się 9 kwietnia 1964 roku.
Do ukończenia szkoły podstawowej mieszkałam w Strykowie.
Do Stęszewa przeprowadziłam się z rodziną w 1978 roku. Ukończyłam Technikum Odzieżowe w Poznaniu.

W 1985 roku wyszłam za mąż za Wojciecha Wowera. Mamy dwie córki Joannę i Liliannę. Od 1992 jestem osobą niepełnosprawną, poruszam się na wózku inwalidzkim.

Farbami olejnymi zaczęłam malować w 1995 roku. Na początku malowałam obrazy wymyślonym przeze mnie stylem, który nazwałam „obrazy z czarną krechą”. Od 2002 roku jestem stypendystką Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami z siedzibą w Księstwie Liechtenstein – VDMFK. Moje obrazy można zobaczyć w kalendarzach i na kartkach wydawanych przez wydawnictwa na całym świecie współpracujących z VDMFK.

W Polsce sprzedażą pocztówek i kalendarzy z motywami malowanymi przez niepełnosprawnych artystów, jak i dbaniem o różnych twórców zajmuje się Wydawnictwo Amun z Raciborza, z którym ja współpracuję.
Napisałam też książkę „Dwie sekundy”, w której opowiadam o czasie od wypadku samochodowego do czasu jak zaczęłam malować obrazy. Została ona wydana przez Fundację Filantrop Naszych Czasów w 2006 roku.

Jestem też autorką wielu wierszy. Wiersz „Na nowo” zajął drugie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Wakacje z Funduszem” zorganizowanym przez Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem i Fundację Mielnica pod patronatem PFRON.
23 Października 2017 zostałam laureatką nagrody Lady D. im. Krystyny Bochenek.